Ukraina

Po agresji Rosji na Ukrainę Fundacja Pomost jak i cała Polska zaczęła pomagać uchodźcom wojennym poprzez zapewnienie całodobowego pobytu dla matek z dziećmi czy osób starszych i niepełnosprawnych. Fundacja Pomost od marca 2022 r. wsparła grupę ponad 85 osób-UCHODŹCÓW WOJENNYCH Z UKRAINY, głównie matek z dziećmi, ale też osób starszych czy niepełnosprawnych. Aktualnie przebywa w ośrodku grupa 40-50 osób, które zamierzają w nim pozostać nawet do przyszłego roku. Zapewniono im całodobowy pobyt, ale również pomoc tłumacza języka, naukę podstaw j. polskiego, pomoc psychologiczną, duchową, opiekę nad dziećmi. Osoby te korzystały również ze wsparcia rzeczowego w postaci rzeczy pierwszej potrzeby, środków czystości, higienicznych, ubrań czy żywności uzyskanej dzięki współpracy z Caritas Diecezji Kieleckiej, która otrzymywała je ze zbiórek. Aktualnie część osób dorosłych podejmuje pracę w celu stopniowej integracji z lokalnym środowiskiem.